V současnosti není koupě televize tak veliká událost jako tomu bylo v dobách dřívějších. Důvodem je hlavně cena, která u nových přístrojů bývá relativně nízká. I velkoplošnou televizi, která by ještě pět let zpátky mohla být považována doslova za domácí kino, si dnes můžete pořídit dokonce za sumu menší, než je deset tisíc korun. Menší obrazovky jsou samozřejmě daleko levnější, ovšem není to pravidlem. Zde totiž záleží nejen na velikosti, ale také na další aspektech, které byste měli při výběru brát v úvahu. A rozhodně jich není málo.
– Velice důležité je, jaký panel vaše televize má mít. Dnes se na trhu vyskytují přijímače s dvěma základními typy panelů VA a IPS. První zmiňovaný je brán jako daleko lepší v případě, že se plánujete dívat na obrazovku přímo nebo jen z nepatrného úhlu. Pak budete mít obraz jako víno. Ovšem z větších úhlů se již mohou začít ztrácet barvy. IPS na druhou stranu nemá tak kvalitní obraz při přímém sledování, ale neztrácí svou kvalitu ani když se na panel díváte z ostrého úhlu. Stále si zachovává stejné vlastnosti.
– Také byste se měli rozhodnout, jestli toužíte po klasické televizi, nebo po SMART. Klasika nabízí to, co vždy. Možnost sledovat pořady přes anténu nebo satelit, pustit si film z Blu-Ray či z přenosného disku nebo si tímto způsobem prohlédnout fotografie například z dovolená. V případě, že zvolíte televizi SMART, dostanete k tomu navíc možnost připojit se k internetu, což znamená, že budete moci sledovat internetové kanály nebo navštěvovat weby typu YouTube. Je dobré říci, že přijímačů bez možnosti napojení na internet se už mnoho neprodává.
– Třetí důležitou vlastností, která by vás měla při koupi televize zajímat je způsob podsvícení obrazu. Jsou zde dvě konkurenční technologie – LED a OLED. LED je klasika a obraz na ní vypadá velice dobře, zvláště pak u 4 K pořadů. OLED je na tom co se týče kvality ale daleko lépe, hlavně při zobrazování černé. Má tedy daleko lepší obrazové vlastnosti. Ovšem tyto televize jsou také daleko dražší, a to násobně.